سریع ترین راه برای شناخت واقعی یک فرد چیست؟

همانطور که همه ما می دانیم، یکی از بهترین راه ها برای شناختن و پی برندن به روحیات هر فردی هم سفر شدن با او است. بی شک مسافرت و همسفر شدن با افراد و به خصوص دوستان، به دلیل مواجهه با سختی ها و کسب تجربه های جدید، موجب شناخت هر چه بیشتر افراد می شود. در طول سفر شما می توانید به این شناخت در مورد همسفر خود برسید که چگونه با مشکلات و سختی ها برخورد می کند.

هر چند که سفر می تواند استعاره بسیار خوبی از زندگی باشد، با این حال شاید فرصت برای همسفر شدن با برخی از افراد برای شما وجود نداشته باشد؛ از زمان بر بودن یک سفر گرفته تا هزینه های آن. اگر قرار است تحمل، راستی و درستی‌، گروه‌ پذیری فردی را بسنجید، چه چیزی می تواند جایگذین سفری چند روزه برای شناخت بهتر دوستان و یا همکاران باشد؟  بازی های گروهی.

یک راه بسیار آسان تر و البته کم هزینه تر، انجام بازی های گروهی است و چه بازی بهتر از برد گیم یا همان “بازی‌ فکری”.


 

بر خلاف آنچه که احتمالا تصور می کنید برد گیم ( board game ) بازی بسیار محبوب و پر طرفداری در دنیا محسوب می شود و در سال های گذشته بسیار فراگیر تر شده است. تا جایی که برخی این دوره را عصر طلایی بازی های فکری نام گذاری کرده اند. و در عصری که تلفن های هوشمند تقریبا به اولین انتخاب همه برای بازی کردن تبدیل شده اند، بازی های رو میزی در حال باز کردن جای خود در میان مردم است.

ممکن است به این فکر کنید که چگونه برد گیم بازی کردن می تواند به شما برای شناخت یک فرد کمک کند.

خیلی زود متوجه می شوید که با صرف چند ساعتی بازی کردن با افراد تا چه حد می‌توان از خصوصیات و زندگی‌شان سردرآورد.

مثلا این فرد از آن دسته افرادی است که قبل از شروع بازی باید همه‌ی قواعد و قانون‌های بازی را بخواند یا که می‌گویند “حالا بازی کنیم ببینیم چطور می‌َشود”؟!

اهل دروغ گویی است یا نه؟

چه قدر آدم جنگیدن است؟ بازی‌ می‌کند تا به هر قیمتی‌ برنده شود یا صرفا خود بازی‌ کردن برایش کافی است؟

به حرکات طرف مقابلش توجه می کند و حرکات خود را بر طبق حرکات حریفش تنظیم می کند یا سر به هوا بازی می کند؟

بعد از چند ساعتی می‌فهمید که چه کسی یک بازنده است و چه کسی یک برنده‌ی تمام عیار، چه کسی یک هم بازی‌ اهل رقابت و باهوش است و چه کسی نیست. می‌فهمید که طرف مقابلتان درکی از ریسک و احتمال دارد یا نه. بعد از بازی است که می‌توانید بفهمید چه کسی مشورت پذیر است و نظرات دیگران را در بازیش دخیل می کند و چه کسی خود سر است.


بیشتر بخوانید : همه چیز در باره ی لیزرتگ – بخش اول


 

 

با حجم اطلاعاتی که می‌توان از بازی کردن به دست آورد حتی می‌توان این را تصور کرد که از بازی‌ های رو میزی به عنوان یک مرحله‌ از آزمون‌های استخدامی استفاده شود !

اینطور به نظر می‌آید که برد گیم بازی کردن با یک فرد متقاضی کار، راه بسیار مناسبی برای شناخت او برای مصاحبه کنندگان باشد و به راحتی با انجام یک بازی فکری با او می توان فهمید که آیا آن فرد برای کار کردن در شرکت شما مناسب است و می تواند خود را با فضای شرکت شما وفق دهد یا نه.

اگر یک شرکت استارت آپی هستید سعی کنید یک برد گیم جدید و قبلا بازی نشده را برای بازی کردن انتخاب کنید و سعی کنید بدون شناخت قوانین بازی آن را ببرید، چون از این جهت شباهت بسیاری به موفقیت در یک شرکت استارت آپی دارد.

درباره سجاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *