راه کار هایی برای هر چه بیشتر لذت بردن از لیزرتگ

با اینکه لیزرتگ ( laser tag ) بازی بسیار جذاب و پرهیجانی است، اما ممکنه بسیاری از افراد تمایلی برای تجربه کردن اون نداشته باشن.

این می تونه دلایل مختلفی داشته باشد، شاید شما صرفا شاغل باشید و زمان چندانی در طول روز نداشته باشید تا بتونید لیزرتگ رو تجربه کنید. اما اکثرا به دلیل اینکه آشنایی چندانی با این بازی ندارن از انجامش صرف نظر میکنن.

ما در ادامه برای هرچه لذت بخش تر شدن تجربه این بازی، راه کارهایی به شما پیشنهاد می کنیم و یا اگر تردیدی در انجام این بازی دارین، برطرفش خواهیم کرد.

توصیه های کلی

 • لباس های تیره رنگ بپوشید. رنگ های روشن باعث می شن که شما کاملا در دید باشید و به یک هدف ساده برای حریفانتون تبدیل بشید. (امیدواریم که سر شما شوره نداشته باشه چون ممکنه در محیط بازی که پر از لامپ های UV یا همون فرابنفش است، شوره سر شما مثل تیکه های نورانی کوچکی بدرخشن و شما را کاملا تابلو کنند!)
 • کفش های راحت بپوشید – اما این برای خانم ها به این معنی نیست که صندل بپوشن یا کفش پاشنه بلند به پا کنن. کفشهای کتانی بهترین گزینه هستن، هرچند چکمه هم می تونه گزینه مناسبی باشه، به خصوص اگر رنگش تیره باشه.
 • چند دست لباس بپوشید. اگر فردی سرمایی هستید حتما این گزینه رو رعایت کنین چون محیط لیزرتگ می تونه واقعا سرد باشه. البته اگر گرمایی هستین چندان به این گزینه اهمیت ندین چون از طرفی لیزر تگ بازی پر تحرکی است و ممکنه در اواسط بازی بسیار احساس گرما کنین و عرق بریزین!
 • آب بنوشین! همینطور که گفتیم لیزرتگ بازی پر تحرکی است و اگر گرمایی هستین بسیار عرق خواهید کرد پس اگه می خواین که وسط بازی از حال نرید حتما قبل بازی به اندازه کافی آب بنوشین و حتما یه بطری آب همراه خودتون داشته باشین.
 • عطر بزنین. این مورد مخصوصا برای آقایون بسیار مهمه چون همونطور که گفتیم احتمالا بسیار عرق خواهید کرد.

 

استراتژی های لیزرتگ : تکنیک های دفاعی

 • سعی کنین به سرعت محیط بازی رو بشناسین و همه جای اون رو برانداز کنین. این به شما کمک میکنه تا بتونین نقاطی از زمین که می تونن سنگر خوبی باشن رو پیدا کنین. البته به یاد داشته باشین که موندن تو یه نقطه ی امن میتونه حوصله سر بر باشه. پس اگه بعد ۳۰ ثانیه کسی رو ندیدن، جا به جا بشین.
 • سعی کنین به ارتفاع برین و از اونجا به حریفاتون که متوجه شما نیستن شلیک کنین. البته همونطور که گفتیم این کار هم میتونه بعد از یه مدت حوصله سر بر باشه اما برای افرادی که آمادگی بدنی زیادی ندارن و بعد از کمی تحرک سریع خسته می شن میتونه بهترین گزینه باشه.
 •  از گوشه ها حرکت کنین. حرکت از گوشه ها امن ترین روشه اما فراموش نکنین که باید همیشه در حرکت باشین. اگه فقط در یک گوشه بایستید و به اطراف نگاه کنین، مطمئنا افراد با تجربه تر خیلی زود شما رو پیدا می کنن و مورد هدف قرار می دهند.
 •  اگه در تیر رس فردی قرار گرفتین و امکان جا خالی دادن برای شما وجود نداشت، سعی کنین به یک سمت مایل بشین. تو این حالت احتمال اینکه حریفتون بتونه سنسور شما رو مورد هدف قرار بده بسیار کمتر از وقتی که روبه روشون بایستید.

 

استراتژی های لیزرتگ : تکنیک های هجومی

 • اگه واقعا تو لیزرتگ بد هستین و نمی تونین امتیازی بگیرین و مثلا با همکارا و رئیستون به این بازی رفتین و واقعا نمی خواید که آخر بازی امتیاز پایینتون شرمندتون کنه، بچه ها رو هدف بگیرین! البته احتمالا به این فکر می کنین که این کار خیلی پست و زشتیه، اما اگه می خواین ضایع نشین احتمالا تنها راه شماست.
 • رگباری شلیک کردن به سمت یک نفر بهتر و کاربردی تر از وقت گذاشتن برای نشونه گیری دقیق به سمت گیرنده های یک نفر است.
 • سعی کنید وقتی که قصد دارین با تفنگتون شلیک کنین به یک سمت بدنتون مایل بشین و در اون جهت هدف گیری کنین. دقیقا مثل مدلی که بازیگر های فیلم های اکشن با مسلسل خودشون شلیک می کنن. تو این حالت هم بهتر می تونین هدف گیری کنین و هم احتمال مورد هدف قرار گرفتنتون کمتره.

بیشتر بخوانید : لیزرتگ ، تاریخچه و نکاتی در مورد آن


در آخر : سعی کنید از بازی لذت ببرید. ممکنه که شما با قایم شدن تو یه نقطه و هدف قرار دادن بچه ها کلی امتیاز بگیرین، اما مطمئن باشین که به هیچ وجه لذت زیادی از بازی نمی برین. هیجان بازی رو وقتی متوجه می شین که یک حریف قدر رو از دور بازی خارج می کنین. و در کل به یاد داشته باشین که لیزر تگ، فقط یه بازیه.

درباره سجاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *