اگر می خواهید رایگان، و بدون انجام کوچکترین هزینه ایی و با استفاده از وسایلی که احتمالا قصد داشتید آن ها را دور بریزید، یک عینک واقعیت مجازی بسازید، این مقاله را تا آخر مطالعه کنید. وسایلی که برای ساخت عینک واقعیت مجازی نیاز دارید :

  • یک کارتون مقوایی مثل جعبه‌ی کفش
  • یک بطری نوشابه خانواده پلاستیکی
  • چسب
  • کاتر و قیچی
  • یک تکه یونولیت

برای راحتی بیشتر میتونید ویدئوی ساخت عینک واقعیت مجازی را مشاهده کنید:

قدم اول – ساخت لنز عینک واقعیت مجازی :

قسمت بالایی و انحنا دار بطری نوشابه را با قیچی ببرید و جدا کنید، چهار قسمت کاملا دایره شکل از آن جدا کنید و آن ها را دو تا دو تا به هم بچسبانید و دقت کنید که قسمت بیرون آمده‌ی آنها روی هم قرار بگیرد. یک تکه‌ی کوچک چسب نزده باقی بگذارید، آن را وارد آب کنید تا داخل آن با آب پر شود. در آخر قسمت چسب نزده را هم چسب بزنید تا آب از بین دایره ها خارج نشود و بگذارید تا کامل چسب آن خشک شود. این تکه ها قرار است لنز های شما باشند پس این قسمت ها را به خوبی برش دهید و چسب بزنید.

قدم دوم در ساخت عینک واقعیت مجازی :

کارتون مقوایی را باز کنید و در وسط آن یک قسمت پنج سانتی متر ی ایجاد کنید تا وقتی گوشی را در آن قرار می دهیم، بین لنز ها و گوشی ۵ سانتی متر فاصله بیافتد. گوشی خود را روی کارتون قرار دهید و کمی بیشتر از دور آن را روی کارتون علامت بزنید. سپس با قیچی و در صورت لزوم با کاتر این قسمت را برش بزنید. قسمت های مختلف جعبه را تا و برش بزنید تا کاملا به صورت یک جعبه در بیاید. درون جعبه به اندازه‌ی ابعاد گوشی حفره ایجاد کنید تا گوشی به راحتی درون آن قرار بگیرد. روی جعبه هم با توجه به فاصله ی چشم هایتان برای لنز ها برش ایجاد کنید، لنز ها را قرار داده سپس به مقوا چسب بزنید.

ساخت عینک واقعیت مجازی

قدم سوم :

در این مرحله یونولیت را با توجه به حالت صورتتان برش داده و محل قرار گیری چشم ها و بینی تان را خالی کنید و به خوبی برش بزنید و بعد آن را به کارتون چسب کنید.

قدم چهارم :

در این قدم باید برای عینک خود یک در درست کنید. یک تکه مقوا جدا کرده و از آهن ربا یا ورقه های نوار چسب برای بسته نگه داشتن در عینک استفاده کنید.

در آخر یک اپلیکیشن واقعیت مجازی که با سیستم عامل گوشی شما هم خوانی دارد دانلود کنید، گوشی را درون عینک قرار داده و از عینک واقعیت مجازی خود استفاده کرده و لذت ببرید.

درباره سجاد

4 دیدگاه در آموزش ساخت عینک واقعیت مجازی با وسایل دور ریختنی در خانه
  1. دایره های لنز چقدر شعاع و قطر داشته باشند؟

  2. لنز ها چقدر شعاع و قطر داشته باشند؟؟

  3. لنز ها چه اندازه ای است؟

  4. برای ساخت لنزش به مشکل خوردم ولی یکم گشتم و از اینترنت خریدم لنزش رو و روی این گذاشتم عالی بود اینم لینکش https://www.digikala.com/product/dkp-1955263


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *