لیزرتگ (laser tag) یک بازی تیر اندازی مشابه پینتبال که البته تفاوت هایی هم با اون داره. مهمترین تفاوت لیزر تگ با پینتبال، ایمن و بی خطر بودن لیزرتگ است. در لیزرتگ شما نیاز به پوشیدن لوازم ایمنی ندارید، چون مثل پینبال دیگه گلوله ای در کار نیست، و از تفنگ ها به جای گلوله های رنگی، اشعه های کاملا بی خطری شلیک می شن.

همینطور دیگه در آخر بازی لازم نیست که وقت زیادی رو برای تمیز کردن خودتون و پاک کردن لکه های که گلوله های رنگی ایجاد کردن بزارید !

برد تفنگ های لیزر تگ بسیار بیشتر از تفنگ های پینتباله. بعضی از تفنگ های لیزر تگ حتی می تونن در روز تا فاصله ۲۰۰ متری شلیک کنن، و به این دلیل که برد شلیک گلوله تو این بازی مطرح نیست به سادگی می شه در فضا های باز یا بسته این بازی رو انجام داد.

هر فرد تو این بازی تفنگی با یک گیرنده و هدبندی با سه گیرنده داره، که این به هر شرکت کننده این اجازه رو میده که هدبند یا تفنگ حریفش رو مورد هدف قرار بده. شرکت کننده ها مجبور نیستن که جلیقه و تجهیزات دیگه ای مثل اون رو تن کنند که این باعث می شه بتونن بسیار سریع تر حرکت کنن.

لیزر تگ، ورزشی مفرحه که هر فردی با هر سنی می تونه انجامش بده و ورزشیه که بسیار مناسب خانواده ها و جمع های دوستانست.

 

 

افرادی که می خوان برای اولین بار این بازی رو انجام بدن باید در مورد قوانین این بازی مطالعه کنن و لوازم و تجهیزات این بازی رو بشناسن. قبل از بازی به هر فرد باید توضیحاتی داده بشه که ما در ادامه به چند تا از اون ها اشاره می کنیم.

  • اینکه هر کدوم از تجهیزات چطور کار می کنن باید کاملا توضیح داده بشه. عملکرد تفنگ لیزر تگ و یا هر چیز دیگه ای که تو بازی با اون تعامل دارین باید به خوبی برای شما توضیح داده بشه.
  • قوانین ایمنی و قوانین کلی بازی باید برای شما شرح داده بشه.
  • محدوده ی قرار گیری هر بازیکن، نقاطی که باید بازی را از اونجا شروع و نقاطی که بعد حذف شدن باید به آنجا برید باید به هر بازیکن توضیح داده بشه.

شرح دادن تمام این ها حدود دو یا سه دقیقه زمان می بره و اغلب تو بازی ها از یک داور استفاده می شه تا به افرادی که دچار مشکل می شن کمک و قوانین بازی رو اعمال کنه.

لیزرتگ حالت های مختلفی دارد و میتونه به شکل های مختلفی انجام بشه. به شما توصیه می کنیم که اول حالت های آسون تر بازی مثل حذف تیمی رو امتحان کنید، چون به مراتب از باقی حالت ها آسون تر و قابل فهم تر است.

 

 

قوانین بازی بر اساس اهداف و منطقه بازی تغییر میکنن.

قبل از شروع بازی توضیحاتی به شما در مورد تفنگ بازی داده می شه که ما هم در اینجا به تعدادی از اون ها اشاره می کنیم.

  • چطور بستن و چگونه شل و سفت کردن هد بند مخصوص بازی که متصل به تفنگ بازیه به شما آموزش داده می شه، و چطور روشن شدن این هدبند، وقتی که بازیکن دیگه ای رو مورد هدف قرار می دین، به شما گفته می شه.
  • به شما یاد داده می شه که چطور با تفنگ لیزرتگ شلیک کنین. قبل از بازی هم از اینکه همه ی بازیکنان صدای شلیک رو می شنون یا نه، اطمینان حاصل میشه.
  • شما یاد خواهید گرفت که چطور تفنگ رو دوباره پر کنین. تفنگ های مختلف به روش های مختلفی پر می شن و هر تفنگ زمانی که نیاز به پر شدن داره از خودش صدای مخصوصی تولید می کنه که این هم به شما آموزش داده می شه.
  • هر تفنگ علائم مشخصی روی خودش داره که مقدار جون و تیر باقی مونده شما رو نشون میده. همینطور زمان شروع بازی و وقتی که تیر می خورید هم، تفنگ صدا هایی از خودش تولید می کنه که به شما توضیح داده می شن تا بتونین این صدا ها رو از هم تشخیص بدین.
  • و در آخر نحوه سوختن و حذف شدن شما که اون هم با تولید صدایی از تفنگ مشخص میشه، بهتون گفته می شه. ( همینطور که احتمالا می دونید یه بازیکن وقتی حذف میشه که جونش تموم می شه اما تو برخی حالت های این بازی حذف شدن وجود نداره )
درباره سجاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *